BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

23 stycznia gościliśmy w naszej placówce przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i KP Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Celem spotkania było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Rzeczniczka sokołowskiej Policji - st. sierżant Dominika Rozbicka - przypomniała uczniom, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze w dzień czy po zmroku, w charakterze pieszego czy rowerzysty i napominała o konieczności noszenia kamizelki odblaskowej i kasku. Dzielnicowy – mł. aspirant Paweł Kobyliński - mówił o obowiązku szkolnym i konsekwencjach prawnych wynikających z niechodzenia do szkoły, a także o bezpiecznych zachowaniach w sieci.

Strażak – star. kap. Grzegorz Kuc - opowiadał o niebezpiecznych sytuacjach podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz przestrzegał przed czadem - „cichym zabójcą” czyhającym w domach w sezonie grzewczym.

Mamy nadzieję, że zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie ZO w Skibniewie wezmą sobie głęboko do serca wszystkie cenne rady i wskazówki i wrócą po feriach zdrowe, wypoczęte i zadowolone.

Anna Miklas
Małgorzata Jóźwiuk